Book en rundvisning

Du er altid velkommen til at besøge os

Mange af vores elever ser skolen inden de begynder her.Det kan være rart at fornemme stemningen og møde nogle af de mennesker, der allerede er på skolen. En rundvisning varer 45-60 minutter.

Kontakt os for at aftale tid til en rundvisning:
Telefon: 7567 8211

Mail: uldum@uldum-hojskole.dk

Eller skriv til os direkte her:

Book en rundvisning

 

SKRÆDDERSY DIT HØJSKOLEOPHOLD PÅ ULDUM HØJSKOLE

På Uldum Højskole sammensætter du dit eget skema. Du vælger mellem 60 højskolefag og bestemmer selv, om du vil fordybe dig i fx kunst, idræt, psykologi, musik, antropologi eller politik eller om du vil prøve lidt af det hele på tværs af alle områder. Kort sagt kan du på Uldum skræddersy dit højskoleophold.

På højskolen får du mulighed for at udfordre dig selv og finde ud af hvad du vil. Du får med garanti nye venner og oplever et sammenhold og en åbenhed, som ingen andre steder.

Og nogle af os fortsætter oplevelsen, når vi rejser til Kenya i forlængelse af vores højskoleophold.

Uldum Højskole er stedet hvor hverdagens forpligtelser, eksaminer og samfundets krav bliver skubbet til side. Her byder vi på fællesskab, inspirerende højskolelærere og masser af spændende højskolefag, der gør dig klogere og udfordrer dine evner og holdninger.

page-templates/template_2.php